pondělí 27. dubna 2015

Tip na výlet: Motýlí Fata Morgana

Včerejší odpoledne jsme trávili na výstavě motýlů v pražské Botanické zahradě - Fata Morganě. Tato výstava se tam koná každoročně na přelomu dubna a května a trvá asi měsíc. 
Do Čech jsou nejdříve přivezeny kukly z motýlí farmy z Anglie. Ty jsou umístěny do líhní v tropickém skleníku a tam se pomalu líhnou v překrásné motýly. K vidění jsou tam ale také krásné rostliny, převážně spoustu druhů orchideí.
I my jsme, po vystání cca 30 minutové (snad 200 lidí, uff) fronty mohli tuto krásu obdivovat. 
Když budete mít trochu štěstí, motýli si vám sednou třeba na tričko a můžete jim tak být úplně nejblíž. Speciálně dobře reagují na voňavou aviváž, jak jsme při prohlídce zjistili.
Nemusíte se tam bát jít s dětmi, i když náš Boban měl s nálety motýlů trochu problém (asi podědil fobii z lítacích živočichů po mamince). My byli ve čtyřech, i s malým Brunem v kočárku. Upřímně musím říct, že při takovém množství lidí by to bylo jednodušší s šátkem nebo nosítkem, ale zvládli jsme to. 
Na prohlídku se rozhodně moc neoblíkejte. Uvnitř jsou opravdu "tropy" a velké vlhko. 
No a když budete mít dost energie, můžete zvládnout rovnou i prohlídku venkovní botanické zahrady. 
Příjemným bonusem je i to, že děti platí až od 6ti let.
A abych vás ještě víc navnadila, zde je malá ochutnávka.A takhle probíhá proces líhnutí. Mimochodem, už jste viděli nové logo Botanické zahrady? Podle mě moooc povedené.
 
zdroj
Více informací najdete na stránkách Botanické zahrady ZDE.

3 komentáře:

  1. Vas prispevok mi pripomenul moj pobyt v U.K., kde sme sa boli pozriet v rovnakom motyliom sklennuku v arealu palaca Blenheim Palaca, sidle rodiny W.Churchila. Bol to pre mna naozaj zazitok.

    OdpovědětSmazat
  2. To je krása! :) Mít to trochu blíž tak jedu taky. Možná bych mohla pohledat jestli se něco podobného nekoná v bližší botanické zahradě, děkuju za fajnový jarní tip ;)

    OdpovědětSmazat