čtvrtek 3. listopadu 2016

Blogotip / Instatip # 5: Bogati

Rubriku "blogotip" u mě na blogu již znáte. Prezentuji tam pro mě třeba nové a hlavně velmi zajímavé blogy, které tvoří ještě zajímavější osoby. Ne všichni šikovní lidé však svou tvorbu prezentují na blogu, ale využívají k tomu třeba jen instagram. A proto jsem k této rubrice přidala za lomítko i "instatip". Chci vám totiž představit extra šikovnou Zuzku, která tvoří naprosto úchvatné věci. 
Znáte techniku macramé ? Jde o starou techniku vázání uzlů, pojmenovanou po jednom typu arabských koberců, resp. uvázání jeho třásní. V Čechách je tato technika známá spíš jako drhání, které bylo hodně populární v sedmdesátých a osmdesátých letech.  Sama jsem měla dětský drhací stroj a pár věcí z něj také vzešlo. Drhání je teď opět v kurzu a díla, která z něj někteří dokážou vyrobit, jsou dokonalá.
Třeba jako ta, které tvoří Zuzka z instaúčtu @subogatiliving .  Ten jsem objevila teprve nedávno a z její práce jsem naprosto unešená. Zuzka však jen nedrhá, ale vytváří další úžasné věci, třeba hračky pro děti. Jen se sami podívejte na její účet. Výrobky je možné zakoupit ZDE.4 komentáře:

 1. Tyjo, drhané ozdoby se mi nikdy moc nelíbily - ale udělat z nich polštář? To je povedené...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hani, mně se, jako malé, drhání taky moc nelíbilo, ale člověk stárne a hlavně, tyhle skvosty, ty se musí líbit snad každému. Hezký víkend.

   Smazat
 2. Ja som chodila ako decko s výrobkami na výstavy, vedela som veľa vzorov, toto je nádhera, má adresu e-shopu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíš:) Jinak výrobky jsou možné nově zakoupit zde, jak jsem zjistila: https://www.fler.cz/macrame-living . Doplnnila jsem to i do textu.

   Smazat