čtvrtek 23. listopadu 2017

DIY vánoční ozdoby


Ozdoby jsem letos nedělala jen do eshopu, ale i jen tak, na náš stůl a stromeček. Decentní a jemné. Peříčkové a filcové.
Ty peříčkové s korálky jsou úplně jednoduché. K jejich výrobě potřebujete pouze peříčka, korálky, drátek a provázek (kůži). Z drátku udělejte malé očko, do něj upevněte peříčka. Na drátek potom navlečte libovolné korálky, na jejichž konci udělejte další očko, do kterého upevněte provázek nebo kůži, kterým ozdobu připevníte na větvičku. Klidně se ale obejdete i bez toho drátku. Vše můžete přichytit jen provázkem.


Druhá varianta ozdob je z filcu (nebo klidně i ze zbytků kobercoviny- tu jsem použila já). Na výrobu stromečku budete potřebovat karton, filc, kousek větvičky, jehlu, nit, nůžky (příp. lepidlo). Z kartonu si vystřihněte libovolný tvar stromečku. Já zvolila tu nejjednodušší variantu. Podle kartonové předlohy vystřihněte z filcu dva stromečky, které k sobě sešijte přiznaným stehem (uzlík si schovejte dovnitř, ať nekazí estetický dojem) a spodní stranu nesešívejte. Spodní stranou stromeček naplňte vatou a zapíchněte do ní kousek větvičky. Poté sešijte i tuto spodní stranu tak, aby větvička nevyklouzla. Klidně si větvičku můžete zafixovat tak, že na ni kápnete trochu lepidla, aby uvnitř stromečku lépe držela.

Taky jste si letos vyráběli vánoční dekorace? Mě čeká ještě adventní kalendář (ten už skoro mám) a pak nějaké to vánoční aranžmá.
10 komentářů:

 1. Krasa, ja loni podle tamarki vyrabela banky s pericky uvnitr a nejaka ta pericka mi zbyla,tak vyzkousim letos toto. Dik ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baňky byly krásné.Pamatuji si je. Určitě peříčka zúžitkuj, Hani. A děkuji 😊😊

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Moje letošní vánoce se také pohybují hlavně kolem vlastnoručně vyrobených dárečků, koupila jsem si totiž na https://www.techni-trade.cz/ spostu nástrojů, díky kterým mohu vyrábět věci o kterých jsem předtím ani nesnila. Teď mě výroba DIY dárečků baví až tak, že snad letos nikdo z mých známých nic jiného pod stromeček nedostane.

  OdpovědětVymazat
 4. Já se chtěla pustit do DIY, ale pak nezbyl čas, takže jsem narychlo kupovala tady

  OdpovědětVymazat
 5. Vypadá to u vás skutečně moc hezky, je vidět že si to doma umíte skutečně udělat moc hezké. Ještě by se mi tam teda ve vašem podání hodily a nebo spíše líbily protože to není moje že ano dřevěné krabičky, které jsem našla někde na internetu a které bych si určitě někdy jednoho dne chtěla udělat.

  OdpovědětVymazat