Víkend otevřených zahrad

Minulý, vlastně již předminulý víkend se u nás v obci poprvé otevřely dvě zahrady v rámci akce "Víkend otevřených zahrad", a tak jsem rovnou cestou z výstavy bonsají z Botanické zahrady navštívila i tato dvě místa.

Každá zahrada byla úplně jiná, ale obě nádherné. Jedna z nich byla v duchu středomoří a druhá v duchu "zenu". Z obou jsem si vzala mnoho inspirace a bylo mi vlastně velkým potěšením vidět, kolik energie lidé věnují zkrášlování svých zahrad. Ze silnice totiž za dnešními pevnými nepropustnými ploty nic nevidíte. 

První zahrada je postavena na místě bývalého lomu a lesíka. Část stromů je tam velmi citlivě zachována a hlavně je tam skvěle pracováno s vodními plochami a pochozími moly. Je to takový "domácí" přírodní park. Pro mě zkrátka jedno velké aaaach...






Druhou zahradou je zahrada v přímořském stylu se všudypřítomnými růžemi. Bazén je jak vystřižený z řeckého filmu. Stejně tak pergola a i připravené občerstvení bylo v řeckém duchu. Nechyběly ani kovové plastiky a zahradní nábytek. Krása.





 

Navštěvujete také zahrady v rámci Víkendu otevřených zahrad?

Komentáře